За що з Європи вигнали шифер

За що з Європи вигнали шифер, але до сих пір використовують у нас

За радянських часів шифер був неймовірно популярний. Використовувати шифер для даху будинку вважалося найкращим варіантом, адже матеріал був доступним, довговічним і простим в експлуатації. Та й замінити пошкоджені листи при необхідності не становило жодних проблем.

Сьогодні редакція «Так Просто!» пропонує поговорити про переваги і недоліки шиферу. А також згадаємо, через що цей будівельний матеріал стали забороняти в Європі. Хоча в багатьох розвинених країнах світу він продовжує бути затребуваним.

Шифер для дахуШифер купить

Навіть сьогодні важко знайти ідеальний покрівельний матеріал, який був би і дешевим, і надійним, і безшумним. Адже якщо взяти керамічну черепицю, то вона не кожному виявиться по кишені. І це вже не кажучи про її крихкості, великій вазі і складнощі монтажу.

Якщо звернути погляд у бік гнучкої покрівлі, то великою надійністю вона господарів навряд чи порадує. А профлист з металочерепицею хоч і будуть надійними і цілком доступними, але в процесі експлуатації не раз про себе нагадають, адже безшумними їх не назвати.

Зате шифер, який винайшли трохи більше сотні років тому, швидко знайшов всенародну любов. Хоча, звичайно, спершу його могли дозволити собі тільки дуже заможні люди . Але потім виробничий процес налагодили, витрати скоротили, і шифер став дуже доступним будівельним матеріалом .

Шифер приглушує звуки дощу або граду, він відрізняється довговічністю, легко переносить великі навантаження (наприклад, велике скупчення снігу на даху). До плюсів можна віднести і вогнетривкість, адже шифер особливо не горить, а тільки дає тріщини під впливом високих температур. Постелити або замінити окремі шиферні листи не складе великих труднощів, що дозволяє обходитися своїми силами.

Не дивно, що до кінця 90-х років шифер був на дахах величезної кількості будинків не тільки в країнах колишнього СРСР, а й в Європі, і в країнах Америки. У селах без цього матеріалу і зовсім було складно обійтися. Будь-які споруди дбайливо накривалися шиферними листами.

Недоліки шиферу

Здавалося, що мінусів просто немає. Але вони були. Насамперед варто відзначити велику вагу шиферних листів. Піднімати їх на велику висоту непросто. Тут же слід згадати і крихкість матеріалу, адже при транспортуванні або монтажі шифер було легко пошкодити, лист міг запросто розколотися на частини.

Нерідко шиферну покрівлю покривалася мохом і грибком. Не всім подобалася і сумнівна естетичність сірого матеріалу. Але вирішальним недоліком виявилося те, що у виробництві шиферу використовували амфіболовий азбест. У роботі з таким шифером люди мимоволі вдихали азбестовий пил, яка з організму вже не виводилася.

В результаті в Європі піднялася справжня кампанія проти азбесту, і на початку нульових років там шифер заборонили. Хоча захисники цього будівельного матеріалу впевнені, що справа не тільки в боротьбі за збереження людського здоров'я. Адже виробники інших покрівельних матеріалів втрачали прибутку через наявність на ринку серйозного конкурента. А тому були зацікавлені в тому, щоб дешевий шифер прибрати.

Все ж від шиферу відмовилися не скрізь. У Канаді, США, Китаї та багатьох інших розвинених країнах шифер продовжують виробляти , але вже з більш безпечного хризотилу. Пил від такого матеріалу теж є, але вона, як запевняють, безпечна для людського організму.

Популярність шиферу зберігається ще й з тієї причини, що технологія його виробництва не стоїть на місці. Сьогодні на ринку можна знайти шифер самих різних кольорів. До того ж матеріал змогли зробити більш міцним, щоб йому не був страшний навіть великий град. За рахунок деяких добавок сучасний шифер вже не покривається мохом і не боїться грибка. Та й для кріплення листів придумані спеціальні кріплення.

Звичайно, при будівництві особняків в сторону шиферу дивитися не стануть. Але коли мова йде про економне будівництві, то найчастіше вибір покрівельних матеріалів виявляється невеликим. А тому багато звертають свій погляд у бік шиферу, який десятками років показував приголомшливу надійність.

Також нагадуэмо Вам, що Ви можете придбати шифер  у нас на сайті за ЦИМ посиланням за найдоступнішими цінами високоякісний шифер 8-ми хвильовий.